2022. január 11., kedd

Az országgyűlési választás idejét 2022. április 3-ára tűzte ki Dr. Áder János!

 

Dr. Áder János 2022. április 3-ára kitűzte az országgyűlési választás idejét!


Köztársasági Elnöki Hivatal sajtóközleménye, 2022. január 11-én,
Az országgyűlési képviselők 2022. évi általános választása időpontjának kitűzéséről
32 évvel ezelőtt, az első szabad választások eredményeként Magyarország független, demokratikus ország lett. Köszönet mindazoknak, akik a nemzet újjáépítésében részt vettek.
Az idei esztendőben Magyarország választójoggal rendelkező polgárai immár kilencedik alkalommal szabadon dönthetnek arról, hogy kikre bízzák közös ügyeink intézését.
Az Alaptörvény és a választási eljárási törvény egyértelmű rendelkezéseket tartalmaz arra, hogy a köztársasági elnök milyen időpontra tűzheti ki az országgyűlési képviselők általános választását.
E törvényi felhatalmazás alapján az országgyűlési képviselők általános választását a legkorábbi időpontra, 2022. április 3-ára tűzöm ki.
Áder János
Magyarország köztársasági elnöke
A Köztársasági Elnöki Hivatal Sajtóigazgatósága kéri, hogy a közleményt teljes szövegében, szerkesztés nélkül szíveskedjenek felhasználni.

Forrás: https://www.keh.hu/sajtokozlemenyek/2938-Az_orszaggyulesi_kepviselok_2022._evi_altalanos_valasztasa_idopontjanak_kituzeserol&pnr=1?fbclid=IwAR3L4LaR6b_ozAckXsPGjW-dcuBARmCIjuBx8U2A5_2bgRb8EmAcmwKXsg4



2022. január 2., vasárnap

Faluszínház, és ami kimaradt a bárdi „hírmondóból”

 Faluszínház, és ami kimaradt a bárdi „hírmondóból”

A faluújságban írt karácsonyi cikkemhez szeretnék kiegészítést tenni. 

1. helyesbíteni szeretném: a kiskorpádi háromszög alaprajzú templom református, nem katolikus.

2. közölni szeretném a cikkemnek azt a részét, ami a Faluszínházra vonatkozott, és amire Sziklai Karacs Ágnes azt mondta, ha benne hagyom, akkor nem közlik a többit sem. Mivel a valóság a teljes változat, és nem a kozmetikázott, ezért fontosnak tartom, hogy ez is megjelenjen.

"Az előadások üzenete általában, a szeretet, befogadás, hazaszeretet, vagyis az, hogy: Légy jó mindhalálig! " Eddig közölhettem.

A kicenzúrázva visszaküldött cikk részlete

és ami ki lett cenzúrázva:

Idén, sajnos számunkra szívbe markoló, övön aluli, szégyenteljes fordulatot vett a Faluszínház. Szomorúan értesültünk arról, hogy az eddig általunk mindig nyilvánosan, a lehető legszélesebb körben meghirdetett próbák, most válogatott gyerekekkel, már elkezdődtek, amiről mi alapítók, szervezők, tagok, nem is tudtunk, és, hogy ez szánt-szándékkal történt.

 Amikor véletlenül megtudtuk, hogy mikor lesz a 3. próba, és megjelentünk hárman (2 szülő és 1 gyerek), a gyerekek elfutottak előlünk, nem köszöntek. Másnapra egy buzgó „kultúrával” foglalkozó képviselő (+mások?) javaslatára, átnevezték a Faluszínházat „Szinitanodává”, mondván a „Faluszínház maradhat a tiétek”. A kultikussá vált piros függöny, amit szent tárgyként én őrzök évről évre, - mely az első előadástól kezdve látta az összes darabot és gyerekeket - helyett, akadt egy beugró piros függöny is, (volt, aki megvegye, kiszabja, megvarrja) jelezvén, minden, és mindenki pótolható, és mindenre akad lelkes jelentkező. Úgy gondolom, ezzel a lépéssel Bárdudvarnoknak egy szűk része, olyan erkölcsi mélypontra érkezett, mely nehezen érthető és megbocsájtható. A „Ti és Miben” való gondolkodás, a kirekesztés, ellenség fabrikálás, hazugság, sunnyogás, távol áll a TETT Egylet és a Faluszínház szellemiségétől.

eddig a kihagyott rész, de még néhány kiegészítést tennék.

Nagyon szomorú, ha a gyerekek lelkébe is beszivárogtatják a buta kirekesztést, vak gyűlölködést.

Olvasván a Faluújságban Kriston József cikkét, ahol könnyedén átsiklik a Faluszínház ÚJ neve felett (mint egyik értelmi szerző) most úgy érzem meg kell szólalnom!

Amikor megjelentünk a próbán, úgy éreztük megfagy a levegő, mint amikor beállít valahova egy nem várt, kellemetlen vendég, egy " büdös bogár". Egyértelművé vált az előre kigondolt terv, miszerint nekünk nem szólnak. Szóvá tettük, azt is, hogy eddig mindig mi, előzetes egyeztetéssel, nyilvánosan, a lehető legszélesebb körben szoktuk meghirdetni a szereplő válogatást, és azt, hogy mi lesz a darab. Miután ezt elmondtuk, másnapra egy „lelkes” szülő meghirdette a toborzást, "minden jelentkezőt szeretettel várunk" szöveggel, ( ekkora már volt 3 próba) de már Szinitanoda néven, az eddigi Faluszínház fb. csoport mellett csináltak egy másikat, és közölték, hogy minket is szeretettel várnak. Ez olyan, mintha a lakásod ajtajára új nevet írnának, majd megengednék, hogy bejöhetsz, a saját otthonodba. A próbán elhangzott az a végtelen cinikus mondat is, hogy a "Faluszínház maradhat a tiétek", de a hosszú évek alatt sok ember munkájával KÖZÖSEN fölépített színházat ferencvárosi szlenggel: einstandolták, mint a jóPásztorok.

Előzményként annyit:

A Térségi Együttműködés Társasága, mely valódi civil szervezet, 13 éve szállítja az értékes kultúrát önzetlenül a faluba. A Faluszínház létrejötte is ennek a szervezetnek köszönhető, és a Bárdudvarnoki Kulturális Hét szerves része. A Faluszínház 2011-es létrejöttét, több éves előkészület előzte meg, a bárdudvarnoki színházi élet megteremtése érdekében. Nincs Faluszínház, ha Andor István akkor nem tartja szívügyének, olyan nagyon fontosnak a színház ügyét, és ma nem szerepelhetnének azok a gyerekek, akik most előlünk elfutnak, és azok a felnőttek sem, akik most kirekesztenek. Az előkészületekben rengeteg munka fekszik. A lejárató hadjáratokkal szemben ez az igazság.

Fontosnak tartjuk a nyilvánosságot, mindenkinek a bevonását!

Kriston József még arról is ír a cikkében, hogy milyen jó, hogy a színházban, "a szomszéd települések gyerekei is részt vehetnek ... lelkes közösséget formál,..... nem mindennapi személyiségfejlődésen mennek keresztül a gyerekek ... barátságok szövődnek szülők között ...

Szeretném megemlíteni, hogy az első előadás (János vitéz) próbáján, pont ő jegyezte meg, a fülem hallatára, nem túl barátságosan, hogy ez a "Szennai lány mit keres itt?” Ahogy Mester Balázsnak is probléma volt először a nem bárdudvarnoki gyerekek szerepeltetése.

A közösség formálás-e módja, mely a kirekesztésen alapul nem egészséges, és a személyiségfejlődésnek sem tesz túl jót!

A szülők közti barátságnak pedig igen speciális formája az, ami az irányunkba és a nem a hatalmi centrumhoz tartozók irányába mutatkozik.

Azzal pedig nem mutatnak jó példát a gyerekeknek sem, ha beszivárogtatják a buta kirekesztést, vak gyűlölködést. A darabok melyben szerepelnek, ennek pont az ELLENKEZŐJÉRE tanítanak.

A Faluszínház nevének, (szűk kör általi) megváltoztatása, számomra gonosz, tisztességtelen, sunyi, kisstílű cselekedetnek minősül!

Ilyenkor szeretnék az értelmi szerző (szerzők) fejébe belelátni, vajon mi vezérelte, hogy egy 10 éve jól működő produkcióba belerondítson, annak nevét önkényesen megváltoztassa, az alapítókat kihagyja? Vajon a hagyomány neki (nekik), csak akkor számít, ha 1000 éves, vagy az is hagyománynak minősül, amit mi itt helyben találunk ki, vagy szervesen kialakul? Vajon egy 10 éves produkció nem számít hagyománynak? Vajon ilyenkor nem számítanak az oly sokszor hangoztatott gyökerek? Vajon a névváltoztatástól mi lesz jobb? Vajon van-e áldás azon, amivel másnak fájdalmat okoznak? Vajon egy "közös gyermek" kisajátítása, nem minősül gyerekrablásnak? 

Szeretnék annak a fejébe is belelátni, aki nem hirdette meg nyilvánosan a próbákat, és úgy gondolta, hogy az alapító szervezőknek nem szól, pedig nagyon jól tudta, hogy eddig ezt ők tették. Vajon a parancsra teljesítés felül írja-e a jó érzést? Vajon ez is az oly sokszor hangoztatott szeretet egyik megnyilvánulása?

A Faluszínház eredetileg azért jött létre, hogy mindenkit befogadjon, és szeretetben jó alkotói légkörben, egy jó közösség alakuljon. Ezt sajnos most csak azok érzik, akik benne vannak, akik nincsenek benne, ezt nem érezhetik. A kirekesztés, belterjesség, pedig teljesen távol áll a Térségi Együttműködés és a FALUSZÍNHÁZ eszméjétől!

Sajnos Bárdudvarnokon is tapasztalható az a feudális gondolkodás, mely a hatalomnak való megfelelést előnybe részesíti a valódi értékekhez, emberi kapcsolatokhoz (erkölcsi, kulturális, stb. …) képest, és a civil szervezeteket nullába veszik, ez forintosítva is elmondható.

A mindennek leuralása, már tavaly elkezdődött, hisz az általunk 12 éve szervezett hagyományos Magyar Kultúra Napja helyett, szerveztek egy másikat is, így 2 db Magyar Kultúra rendezvénnyel mutattuk meg, hogy nálunk duplán tud a magyar, ha összefog. Büszkék is lehetünk rá, hisz a szomszéd falvakban, mindenből csak egy van.. A 14. éve az augusztus 20. héten tartott Kulturális Hét mellé, az Önkormányzat szervezett 2021-ben, egy másik szintén egy hetes rendezvényt. Az év 52 hetéből pont erre az időpontra! A programütközések miatt lehetett volna más hétre tenni. Ajánlom megfontolásra! Igaz már régóta felajánlottuk, hogy legyen a falunak egy rendezvénynaptára, ahol előre egyeztetnek a felek, de Ági ezt is rendre elutasítja.

Közel 30 éve, amikor ideköltöztünk, nem gondoltam volna, hogy a családi légkört, a sok pozitív élményt, felváltja majd egy ketté osztott falu, ahol barátságok azon múlnak, hogy ki milyen hűséges a hatalomhoz, és mit szólnak majd a többiek hozzá, hogy velünk barátkoznak, (ezt szóban már megkaptuk), ahol a gyávaság nagyobb úr mint az egyenes gerinc. Hogy ezt pont itt fogom megélni, ahol állítólag jó élni, és mindenki önzetlenül segít a másiknak. Ahol a közösségépítés helyett közösség rombolás zajlik, ahol a szeretet szelektív.

Nehezményezem azt is, hogy a Faluújságban, a Bárdudvarnoki programok felsorolásánál, augusztus hónapban, Sziklai Ági, csak az „újdonsült” augusztusi programot tette bele, ami egy szűk réteget szolgál,  ideológiai, egyházi esemény, egyfajta értékrendet képvisel, és az "összefogás rendezvénye". A Bárdudvarnoki Kulturális Hétről egy szó sem esik ,(gondolom az „összefogás” és a „van közünk egymáshoz” jegyében) mintha nem is létezne. Pedig 30 éve hagyományosan ez az időpontja a Nemzetközi Üveg Szimpozionnak, amiből 14 éve kifejlődött a Bárdudvarnoki Kulturális Hét / Zselic Lelke Fesztivál, minden napra más eseménnyel, köztük, a Faluszínházzal is. Úgy látszik, aki előszerkesztette - Sziklai Ágnes - és cenzúrázta - Mester Balázs - az újságot, nem tartotta sem bárdudvarnokinak, sem fontosnak, hogy megjelenjen. Ennyi vészjósló jel láttán, az ember végtelenül szomorú lesz, és nehéz nem látni a szándékosságot.

Sajnos az újságból (tavaly is), kimaradtak azok a Bárdudvarnoki emberek, akik már nem lehetnek köztünk, és hiányoznak nekünk. Kis helyet lehetett volna szorítani nekik is.

Az újságban mindenki vállalta a nevét, egyedül a szt Benedek napok után nem áll név.

A címlapon szívesen láttunk volna még (a faméhek helyett) más objektumokat is amire büszke lehet Bárdudvarnok.

 Csak remélni tudom, hogy a közel jövőben egy olyan egészséges lelkületű falu alakul majd ki, ahol mindenki egyformán a közösség része, és nem a hatalomnak való megfelelés, hanem az igazi emberi értékek, a valódi szeretet, barátság, bátorság, őszinteség számít. Ahol értékelik és támogatják, a valódi civil szervezet és mindenki más munkáját, és nem a betámadáson, a buta, rosszindulatú ellenségfantom-fabrikáláson munkálkodnak. Ahol nem az számít, hogy KI, hanem az, hogy MIT csinál.

Addig számomra a folyton hangoztatott szerető, befogadó közösség, hiteltelen, csak egy külső máz.

Mi nem változtunk.